Wczytuję dane...
Model: EN/004
Realizacja zamówienia: 1-5 tygodni

Aparat do ultradźwięków Sonopuls 190S (StatUS) z głowicą StatUSto urządzenie do terapii StatUS oraz klasycznej terapii ultradźwiękowej. StatUS oznacza stacjonarne ultradźwięki czyli wykonywanie zabiegów bez konieczności przemieszczania głowicy leczniczej.

OFEROWANY PAKIET ZAWIERA:

  • aparat Sonopuls 190S (StatUS) - 1szt
  • głowica StatUS - głowica StatUS o powierzchni 5cm2 - 1szt
  • żel do ultradźwięków - 250g
  • komplet przewodów - 1kpl
  • instrukcja obsługi - 1szt

PARAMETRY TECHNICZNE APARATU SONOPULS 190S:

Zasilanie 100-240 V ± 10% (50/60 Hz)
Gotowe programy 52
Częstotliwość 1 i 3 MHz
Moc szczytowa w trybie ciągłym 0-2 W/cm2
Moc szczytowa w trybie impulsowym 0-3 W/cm2
Cykl pracy 100 Hz/5, 10, 20, 33, 50, 80%
Wyświetlacz 480x272 pikseli
Częstotliwość impulsów 16 Hz, 48 Hz i 100 Hz
Kanały ultradźwiękowe 2
Wymiary 21x19x9 cm
Ultradźwięki ciągłe i impulsowe
Waga 838 gram

 

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA:

Aparat Sonopuls 190S StatUS holenderskiej firmy Enraf Nonius proponuje rewolucyjne podejście do wykonywania zabiegów opartych o ultradźwięki. Sonopuls 190S nie wymaga mocowania głowicy bezobsługowej specjalnymi pasami gdyż przywiera do miejsca zabiegu za pomocą przyssawki. StatUS doskonale przylega do skóry nawet w trudno dostępnych miejscach jak łokieć czy kolano. W terapii StatUS używa się tzw. gel padów (w zestawie 240szt), które są bardziej higieniczne w stosunku do tradycyjnego żelu ale co ważniejsze podnoszą efektywność terapii - energia nie rozprasza się tylko trafia bezpośrednio w miejsce leczenia. Powierzchnia leczenia głowicą StatUS wynosi 5cm2. Urządzenia Sonopuls 190S występują w 3 wersjach:

  • Sonopuls 190S (StatUS) z głowicą bezobsługową
  • Sonopuls 190S (StatUS) z głowicą bezobsługową + głowica ultradźwiękowa o powierzchni 0,8cm2
  • Sonopuls 190S (StatUS) z głowicą bezobsługową + głowica ultradźwiękowa o powierzchni 5cm2

Urządzenia StatUS firmy Enraf-Nonius doskonale nadają się do stosowania terapii z wykorzystaniem ultradźwięków o niskim natężeniu (LIPUS). W celu przyspieszenia regeneracji tkanek ultradźwięki stosuje się miejscowo i w małych dawkach. Ultradźwięki o niskim natężeniu w literaturze występują również pod nazwą LIUS (ultradźwięki o niskim natężeniu) lub LIPUS (pulsacyjne ultradźwięki o niskim natężeniu).

StatUS, to stacjonarne ultradźwięki, czyli najnowsze osiągnięcie w fizykoterapii. Można je stosować bez przemieszczania głowicy leczniczej. Terapia StatUS to unikalna, innowacyjna metoda fizjoterapii opracowana przez Enraf-Nonius. Ultradźwięki są jedną z najbardziej znanych terapii w medycynie fizykalnej. Terapia ultradźwiękami jest przeznaczona do skutecznego leczenia obrażeń tkanki łącznej (kolagen) o wysokiej gęstości (np. więzadła, ścięgna, powięzi, torebki stawowe i blizny). Ultradźwięki mogą działać na tkanki w sposób termiczny (cieplny) lub nie-termiczny. Efekty termiczne występują, gdy temperatura w tkance osiąga 40-45°C i utrzymuje tę wartość przynajmniej 5 minut. Efekty inne niż cieplne występują przy niższym poziomie energii i w trybie impulsowym, a ich głównym celem jest poprawa regulacji procesów komórkowych.  Ultradźwięki można stosować w dawce termicznej lub nietermicznej. Efekt cieplny obejmuje ogrzewanie tkanki kolagenu, co najłatwiej osiąga się za pomocą ultradźwięków o wysokiej intensywności. Efekty nietermiczne są stosowane w celu mobilizacji komórek. Ultradźwięki nietermiczne są często używane w celu przyspieszenia regeneracji tkanek, optymalizując normalne zapalenie, proliferację i fazę przebudowy, remodelingu.

Ultradźwięki w niskiej dawce LIPUS mają wyraźnie stymulujący wpływ na wzrost kości, ścięgien i naprawę nerwów, wspomagają procesy gojenia w ostrym oraz podostrym stanie zapalnym. Używając urządzenia Sonopuls StatUS można stosować dawkę termiczną oraz nietermiczną, w zależności od ustawionych parametrów.

Prowadzone badania wykazały, że pulsacyjne ultradźwięki o niskim natężeniu (LIPUS) korzystnie wpływają na  ogólną regenerację tkanki łącznej, a w szczególności na regenerację tkanki kostnej. Badania pokazały, że ultradźwięki o niskim natężeniu mogą przyspieszać czas konsolidacji złamań kości piszczelowej, promieniowej i łódeczkowatej o około 30-38% (porównywalnie do terapii z użyciem placebo), co pozwala na znaczną oszczędność czasu. Oprócz pozytywnego wpływu na proces leczenia ostrych złamań kości, ultradźwięki o niskim natężeniu działają również korzystnie na źle zrośnięte lub niezrośnięte złamania. W badanej grupie niezrośniętych złamań, w leczeniu których zastosowano ultradźwięki LIPUS, do konsolidacji doszło w 86% przypadków. Choć ultradźwięki o niskim natężeniu są wykorzystywane głównie w terapiach leczenia złamań, znaczne korzyści może również przynieść ich zastosowanie w przypadkach uszkodzeń tkanek innych niż kostna. Istnieją także przesłanki wskazujące na możliwość stosowania ultradźwięków o niskim natężeniu w leczeniu złamań zmęczeniowych.

 

Sonopuls 190S ? sonoterapia/ultradźwięki ? aparaty do fizjoterapii ? bezobsługowe aparaty do ultradźwięków ? fizykoterapia ? rehabilitacja ? wyposażenie, aparatura, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, urządzenia terapeutyczne do rehabilitacji