Wczytuję dane...
Model: EN/005
Realizacja zamówienia: 1-5 tygodni

Aparat Sonoplus 190S z głowicą StatUS + głowica 0,8 cm2 - zestaw

Aparat do ultradźwięków Sonopuls 190S (StatUS) to urządzenie do terapii StatUS oraz klasycznej terapii ultradźwiękowej. StatUS oznacza stacjonarne ultradźwięki czyli wykonywanie zabiegów bez konieczności przemieszczania głowicy leczniczej.

OFEROWANY PAKIET ZAWIERA:

  • aparat Sonopuls 190S (StatUS) - 1szt
  • głowica StatUS - głowica StatUS o powierzchni 5cm2 - 1szt
  • głowica 0,8cm2 - głowica ultradźwiękowa o powierzchni 0,8cm2 1/3MHz - 1szt
  • żel do ultradźwięków - 250g
  • komplet przewodów - 1kpl
  • instrukcja obsługi - 1szt

PARAMETRY TECHNICZNE APARATU SONOPULS 190S:

Zasilanie 100-240 V ± 10% (50/60 Hz)
Gotowe programy 52
Częstotliwość 1 i 3 MHz
Moc szczytowa w trybie ciągłym 0-2 W/cm2
Moc szczytowa w trybie impulsowym 0-3 W/cm2
Cykl pracy 100 Hz/5, 10, 20, 33, 50, 80%
Wyświetlacz 480x272 pikseli
Częstotliwość impulsów 16 Hz, 48 Hz i 100 Hz
Kanały ultradźwiękowe 2
Wymiary 21x19x9 cm
Ultradźwięki ciągłe i impulsowe
Waga 838 gram

 

OGÓLNA CHARAKTERYSTYKA:

Aparat Sonopuls 190S StatUS holenderskiej firmy Enraf Nonius proponuje rewolucyjne podejście do wykonywania zabiegów opartych o ultradźwięki. Sonopuls 190S nie wymaga mocowania głowicy bezobsługowej specjalnymi pasami gdyż przywiera do miejsca zabiegu za pomocą przyssawki. StatUS doskonale przylega do skóry nawet w trudno dostępnych miejscach jak łokieć czy kolano. W terapii StatUS używa się tzw. gel padów (w zestawie 240szt), które są bardziej higieniczne w stosunku do tradycyjnego żelu ale co ważniejsze podnoszą efektywność terapii - energia nie rozprasza się tylko trafia bezpośrednio w miejsce leczenia. Powierzchnia leczenia głowicą StatUS wynosi 5cm2. Urządzenia Sonopuls 190S występują w 3 wersjach:

  • Sonopuls 190S (StatUS) z głowicą bezobsługową
  • Sonopuls 190S (StatUS) z głowicą bezobsługową + głowica ultradźwiękowa o powierzchni 0,8cm2
  • Sonopuls 190S (StatUS) z głowicą bezobsługową + głowica ultradźwiękowa o powierzchni 5cm2

Urządzenia StatUS firmy Enraf-Nonius doskonale nadają się do stosowania terapii z wykorzystaniem ultradźwięków o niskim natężeniu (LIPUS). W celu przyspieszenia regeneracji tkanek ultradźwięki stosuje się miejscowo i w małych dawkach. Ultradźwięki o niskim natężeniu w literaturze występują również pod nazwą LIUS (ultradźwięki o niskim natężeniu) lub LIPUS (pulsacyjne ultradźwięki o niskim natężeniu).

StatUS, to stacjonarne ultradźwięki, czyli najnowsze osiągnięcie w fizykoterapii. Można je stosować bez przemieszczania głowicy leczniczej. Terapia StatUS to unikalna, innowacyjna metoda fizjoterapii opracowana przez Enraf-Nonius. Ultradźwięki są jedną z najbardziej znanych terapii w medycynie fizykalnej. Terapia ultradźwiękami jest przeznaczona do skutecznego leczenia obrażeń tkanki łącznej (kolagen) o wysokiej gęstości (np. więzadła, ścięgna, powięzi, torebki stawowe i blizny). Ultradźwięki mogą działać na tkanki w sposób termiczny (cieplny) lub nie-termiczny. Efekty termiczne występują, gdy temperatura w tkance osiąga 40-45°C i utrzymuje tę wartość przynajmniej 5 minut. Efekty inne niż cieplne występują przy niższym poziomie energii i w trybie impulsowym, a ich głównym celem jest poprawa regulacji procesów komórkowych.  Ultradźwięki można stosować w dawce termicznej lub nietermicznej. Efekt cieplny obejmuje ogrzewanie tkanki kolagenu, co najłatwiej osiąga się za pomocą ultradźwięków o wysokiej intensywności. Efekty nietermiczne są stosowane w celu mobilizacji komórek. Ultradźwięki nietermiczne są często używane w celu przyspieszenia regeneracji tkanek, optymalizując normalne zapalenie, proliferację i fazę przebudowy, remodelingu.

Ultradźwięki w niskiej dawce LIPUS mają wyraźnie stymulujący wpływ na wzrost kości, ścięgien i naprawę nerwów, wspomagają procesy gojenia w ostrym oraz podostrym stanie zapalnym. Używając urządzenia Sonopuls StatUS można stosować dawkę termiczną oraz nietermiczną, w zależności od ustawionych parametrów.

Prowadzone badania wykazały, że pulsacyjne ultradźwięki o niskim natężeniu (LIPUS) korzystnie wpływają na  ogólną regenerację tkanki łącznej, a w szczególności na regenerację tkanki kostnej. Badania pokazały, że ultradźwięki o niskim natężeniu mogą przyspieszać czas konsolidacji złamań kości piszczelowej, promieniowej i łódeczkowatej o około 30-38% (porównywalnie do terapii z użyciem placebo), co pozwala na znaczną oszczędność czasu. Oprócz pozytywnego wpływu na proces leczenia ostrych złamań kości, ultradźwięki o niskim natężeniu działają również korzystnie na źle zrośnięte lub niezrośnięte złamania. W badanej grupie niezrośniętych złamań, w leczeniu których zastosowano ultradźwięki LIPUS, do konsolidacji doszło w 86% przypadków. Choć ultradźwięki o niskim natężeniu są wykorzystywane głównie w terapiach leczenia złamań, znaczne korzyści może również przynieść ich zastosowanie w przypadkach uszkodzeń tkanek innych niż kostna. Istnieją także przesłanki wskazujące na możliwość stosowania ultradźwięków o niskim natężeniu w leczeniu złamań zmęczeniowych.

 

Sonopuls 190S ? sonoterapia/ultradźwięki ? aparaty do fizjoterapii ? bezobsługowe aparaty do ultradźwięków ? fizykoterapia ? rehabilitacja ? wyposażenie, aparatura, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny, urządzenia terapeutyczne do rehabilitacji